آداپتور فیبر نوری نگزنس مالتی مود داپلکس SC وسیله کوچکی است که نقش مبدل را ایفا می‌کند و وظیفه آن اتصال کابل فیبر نوری است آداپتور فیبر نوری می‌گویند. نقش آداپتور فیبر نوری در همسو کردن فیبرها در یک کابل به فیبرها در یک کابل دیگر بسیار مهم و تاثیرگذار است .

از آداپتورها با عنوان مبدل نوری ، رابط فیبر نوری و کوپلر فیبر نوری نیزیاد می شود. آداپتور یکی از قطعاتی است که به عملکرد فیبر نوری کمک کرده و مانع ایجاد اختلال در عملکرد آن می شود.

امکان دارد آداپتورهای فیبر نوری شکل‌های مختلفی داشته باشند، اما هدف از طراحی تمام آنها اتصال و هم تراز شدن اتصالات دو فیبر نوری می باشد.

یک رابط فیبر نوری اتصال سیم‌های رابط فیبر نوری به یکدیگر و یا در یک شبکه بزرگ را امکان پذیر می کند و به بسیاری از وسایل اجازه می‌دهد تا بلافاصله ارتباط برقرار نمایند.

آداپتورها چندین دهه عملکرد پایدار در کل سیستم فیبر نوری را در کارنامه ی خود ثبت کرده اند . جایگاه آداپتور فیبر نوری در سیستم اتصال کلی فیبر نوری بسیار مهم و انکارناپذیر است.

اتصالات آداپتور فیبر نوری نگزنس


آداپتور فیبر نوری امکان اتصال کابل های فیبر نوری را به صورت تکی یا در یک شبکه بزرگ به یکدیگر فراهم می کنند، به این ترتیب بسیاری از دستگاه ها به صورت همزمان ارتباط برقرار می نمایند.

آدابتور برای اتصال یک فیبر به یکدیگر سیمپلکس (simplex) و یا دو فیبر به یکدیگر دابلکس (duplex ) و در بعضی از مواقع چهار فیبر به یکدیگر کواد (Quad ) مورد استفاده قرار می گیرد .

آدابتورهای فیبر نوری را بر اساس دو دسته کابل های سینگل مود و مالتی مد طراحی می کنند. آداپتورهای فیبرنوری را بسته به آرایش دو کابل که قرار است متصل شوند ، تنوع اتصالات فیبر نوری وشکل و ساختارهای مختلف آنها می توان در دسته بندی کرد .

آداپتور فیبر نوری نگزنس مالتی مود داپلکس SC

آداپتور فیبر نوری مالتی مود داپلکس SC دارای آداپتور SC بوده و از جنس فلز و پلاستیک می باشد . فیبر نوری این آداپتور از نوع مالتی مود می باشد که دارای یک بدنه مستطیل شکل بوده و پیکربندی و اندازه پین کوپلینگ آن با آداپتور فیبر نوری FC یکسان است.

سایر محصولات وستا

کابل فیبر نوری    کابل شبکه  سوییچ شبکه    پچپنل