مدیا کانورتور

مدیا کانورتور به عنوان وسیله های لایه ۲ و لایه فیزیکی در دسترس هستند و می توانند برخی از ویژگیهای سوییچینگ مثل VLAN را فراهم سازند و در انواع شبکه ها و نرخ داده های مختلف قابل بکارگیری هستند. مدیا کانورتور وسیله ای انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای پیاده سازی و بهینه سازی پیوندهای فیبر و مس در انواع شبکه ها هستند. متداول ترین و پرکاربرد ترین نوع مدیا کانورتور جهت تبدیل سیگنال الکتریکی در کابل های مسی به سیگنال های نوری در کابل فیبر نوری و بالعکس بکارمیرود.
اتصال فیبر نوری زمانی ضروری است که فاصله دو دستگاه موجود در یک شبکه بیشتر از ماکزیمم فاصله ساپورت شده توسط کابل مسی باشد. تبدیل بستر مسی به بستر فیبر نوری با استفاده از مدیا کانورتور ، دو دستگاه تحت شبکه با درگاه مسی را قادر می سازد از طریق کابل فیبر نوری در مسافت های طولانی به یکدیگر متصل شوند.

مدیا کانورتور همچنین برای تبدیل بین طول موج ها (Wavelength) در کاربردهای WDM نیز بکار میرود.

مزایای مدیا کانورتور

پیچیدگی شبکه ، برنامه های مورد نیاز و تعداد فزاینده دستگاه ها در شبکه متعاقبا افزایش سرعت و پهنای باند و مسافت های طولانی را به دنبال خواهد داشت . مدیا کانورتور ها برای این موارد راه حل های مناسبی را در صورت نیاز به فیبر نوری ارائه می دهند. مدیا کانورتور ها طیف گسترده ای از پروتکل ها ، نرخ داده ها و انواع بسترهای شبکه را پشتبانی می کنند و باعث بوجود آمدن یک شبکه امن و مقرون به صرفه می شوند

1- افزایش فاصله ها در شبکه توسط تبدیل بستر مسی به بستر فیبر نوری و گسترش پیوندهای فیبر
2- اضافه نکردن تجهیزات اضافی از قبیل سوئیچ و روتر در شبکه و حفظ سرمایه با تجهیزات موجود
3- افزایش پهنای باند با استفاده از کاربردهای WDM

مدیا کانورتور فیبرنوری تنها برای تبدیل فیبر نوری به بستر مسی بکار نمی روند و تبدیل انواع فیبرهای نوری به هم را نیز شامل می شوند . مدیا کانورتورها در شبکه های اترنت، سرعت های 10/100Mbps و 1000Mbps ساپورت می کنند و علاوه بر آن ویژگیهای مدیریتی همانند VLAN,QOS, و کنترل پهنای باند را نیز پشتیبانی می کنند این ویژگیها استقرار داده هایی همچون صدا و تصویر را برای کاربر ها تسهیل می کند . و با فعال کردن اتصال بین سوییچها ، سرورها و روترهای موجود باعث کاهش هزینه و حفظ سرمایه می شود. همچنین با استفاده از تکنولوژی WDM و تبدیل طول موج از نصب مجدد کابل فیبر نوری جلوگیری می کند.

انواع مدیا کانورتور فیبرنوری
مدیاکانورتور فیبرنوری به مس
مدیا کانورتور فیبرنوری به فیبرنوری

پروتکل هایی که مدیا کانورتور ها پشتیبانی می کنند عبارتند از

- 10/100Mbps، گیگابیت و 10G
- 10G OTN
- T1/E1 و T3/E3/DS3
- SONET شامل (OC-3,OC-12,OC-48 & OC-96)
- Fiber Channel
- سریال RS232/422/530

سایر محصولات وستا

سوئیچ poe   مبدل فیبر نوری  کابل شبکه  پچپنل   سوییچ شبکه

[ بازدید : 14 ]

[ دوشنبه 23 تير 1399 ] 11:44 ] [ وستا ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]