کابل شبکه Cat5e چیست

کابل های شبکه به صورت گسترده ای در شبکه های اینترنت سیمی مورد استفاده قرار می گیرند. عمدتاً این کابل ها موجب اتصال روتر و سوئیچ های اترنت به سیستم های کامپیوتری و سایر تجهیزات شبکه می شوند. اگر شما می خواهید از میان کابل شبکه Cat5e ،Cat5 و Cat6 یکی را انتخاب کنید، بدون شک انتخاب دشوار خواهد بود، زیرا باید پارامترهای زیادی را در نظر بگیرید.

کابل Cat5e چیست؟


کابل شبکه Cat5e یک نسخه پیشرفته تر نسبت به Cat5 محسوب می شود. این کابل شبکه در سال 2001 توسط  TIA/EIA توسعه یافت تا انتقال داده برای شبکه های اترنت گیگابیتی بهبود یابد. با کابل Cat5e سرعت انتقال داده می تواند تا 1000 مگابیت برثانیه افزایش یابد که به صورت تئوری سریعتر از Cat5 است. در حال حاضر Cat5e در بسیاری از مناطق (به ویژه در ایران و جهان سوم) به کار گرفته می شود و به نوعی در شبکه های خانگی و اداری کوچک فراگیر است.

کابل Cat5 در برابر Cat5e

همانطور که گفته شد، کابل های سه گانه مورد بحث در ظاهر شبیه هم هستند اما در داخل تفاوت دارند. از تفاوت های میان دو کابل Cat5 و Cat5e باید به تمام جنبه های عملکرد آنها اشاره کرد. جنبه ای که شامل پشتیبانی شبکه، انتقال متقابل و پهنای باند می شود. 

کابل اترنت Cat5e دارای سرعت انتقال داده بیشتر است و یک مدل جدیدتر محسوب می شود. این در حالی است که کابل Cat5 سرعت کمتری داشته و به دلیل قدیمی شدن کاربرد آن روز به روز کمتر می شود. Cat5e با مدل های قبلی سازگاری دارد و از تجهیزاتی که با کابل Cat5 سازگار است، پشتیبانی می کند. همچنین پهنای باند فرکانسی Cat5e در مقایسه با Cat5 بیشتر می باشد.

کابل شبکه Cat5e ،Cat5 و Cat6: کدام را باید انتخاب کرد؟


نحوه انتخاب کابل شبکه Cat5e ،Cat5 و Cat6 بسته به وضعیت شما دارد. اگر سرعت شبکه شما مناسب است، نیازی به ارتقا برای رسیدن به کابل Cat5e یا Cat6 ندارید. اما یک نکته قابل توجه این است که کابل  Cat6 سازگاری خوبی با کابل Cat5e دارد و حتی از سرعت 10 گیگابیت برثانیه ای نیز پشتیبانی می کند. همین امر موجب افزایش محبوبیت آن شده و کاربری این کابل را دو چندان کرده است. 


کابل Cat5e در برابر Cat6

از تفاوت های اصلی میان دو کابل Cat6 و Cat5e در عملکرد انتقال داده است. در حالی که Cat5e از سرعت گیگابیتی پشتیبانی می کند، Cat6 قابلیت پشتیبانی از سرعت 10 گیگابیتی یا اترنت 10G را دارد. علاوه بر این مدل Cat6 برای محیط هایی که کابل کشی گسترده ای ندارد، ویژگی های بهتری نسبت به Cat5e دارد. این موارد شامل مناطقی می شود که کابل های برق، تجهیزات، چراغ و … برخوردار هستند. با این حال برای شبکه های خانگی و کوچک Cat5e بسیار مناسب و قابل قبول بوده و نسبت به Cat6 هزینه راه اندازی ارزان تری دارد.


سایر محصولات وستا

  کابل شبکه   سوییچ شبکه   کابل فیبر نوری  مدیا کانورتور   نمایندگی سیسکو

[ بازدید : 21 ]

[ دوشنبه 29 دی 1399 ] 20:27 ] [ وستا ]

[ ]

انقباض کابل فیبر نوری چیست

انقباض کابل فیبر نوری

انقباض کابل فیبر نوری فیبر نوری یا تار نوری به انگلیسی Optical Fiber رشته باریک و بلندی از یک مادّه شفاف مثل شیشه یا پلاستیک است که می‌تواند نور وارد شده از یک سر را، ازسمت دیگر خارج کند. فیبر نوری داری پهنای باندی بسیار بالاتر از کابل‌های معمولی می‌باشد، با فیبر نوری می‌توان داده‌هایی مانند تصویر، صوت و غیره را به راحتی با پهنای باند بالا تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه و بالاتر انتقال داد. امروزه مخابرات فیبر نوری به دلیل پهنای باند وسیعتر در مقایسه با کابل‌های مسی، و تاخیر کمتر در مقایسه با مخابرات ماهواره ای از مهمترین ابزار انتقال اطلاعات محسوب می‌شود. کابل فیبر نوری

 

سایر محصولات وستا

  کابل شبکه   سوییچ شبکه   مزایای کابل فیبر نوری   کابل فیبر نوری

[ بازدید : 8 ]

[ جمعه 7 آذر 1399 ] 15:06 ] [ وستا ]

[ ]

مزایای کابل فیبر نوری

مزایای کابل فیبر نوری

 • کابل فیبر نوری معمولا برای فواصل طولانی به نسبت کابل مسی  ارزان تر  و مقرون به صرفه تر خواهد بود .
 • قطر کابل فیبر نوری بسیار باریک تر از سیم های مسی است.
 • به دلیل بالابودن حجم انتقال دیتا نسبت به سیم مسی می توان حجم بیشتری از اطلاعات  و دیتا را به صورت همزمان از طریق آنها مبادله کرد.
 • (پهنای باند آن بیشتر است) در واقع می توان علت این اختلاف را در سرعت حرکت فوتون ها در فیبرنوری و الکترون ها در کابل های مسی جستجو کرد. بدین معنا که  سرعت حرکت اطلاعات در فیبرنوری کمی کمتر از سرعت نور می باشد. در واقع ۳۱٪ کند تر هستند.
 • افت سیگنال در کابل های فیبر نوری بسیار کمتر از سیم های مسی است. در مسافت های طولانی افت اطلاعات در فیبرهای نوری بسیار کمتر از کابل‌های مسی می‌باشد، و از دیگر سو به دلیل اینکه افت سیگنال های نوری بسیار کمتر است،
 • کابل های فیبر نوری انعطاف پدیرترند و طول عمر آن ها به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و فرسودگی بسیار  بیشتر از کابل های مسی است.
 • خطر آتش سوزی در کابل های فیبر نوری وجود ندارد. چرا که هیچ نوع جریان الکتریسیته ای از دورن آنها عبور نمی کند، نور نمی تواند آتش بگیرد.
 • برخلاف سیگنال های الکتریکی در سیم های مسی، هیچ گونه تداخلی در س.یگنال های فیبرهایی که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند،  ایجاد نمی شود و این به معنای عدم نویز در دوربین های مدار بسته و مشاهده تصاویر با وضوح بیشتر است. چون خطر تداخل امواج  وجود ندارد، می‌توان آن‌ها را از کنار کابل‌های فشار قوی و دکل‌های انتقال نیرو و یا ژنراتورهای برق عبور داد.
 • وزن فیبرهای نوری در مقایسه با سیم های مسی بسیار کمتر است.

تکنولوژی انتقال فیبر نوری

معمولا یک سیستم ارتباطی فیبر نوری از سه جزء اصلی تشکیل شده است : فرستنده نوری ، کابل فیبر نوری و گیرنده نوری
فرستنده نوری سیگنال الکتریکی را به سیگنال نوری تبدیل می کند کابل فیبر نوری سیگنال نوری را از فرستنده نوری به گیرنده نوری منتقل می کند و گیرنده نوری سیگنال نوری را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند . فرستنده فیبر نوری که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند دستگاه های LED ( دیودهای ساطع کنند نور ) و دیود لیزر است.
آشکار ساز نوری (Photodetector) قسمت اصلی گیرنده نوری است که با استفاده از اثر آشکار ساز نور ، نور را به برق تبدیل می کند
در مورد کابل فیبر نوری مطالب زیادی برای گفتن است و همانطور که استفاده و تقاضا برای سرعت و پهنای باند افزایش می یابد توسعه کابل های فیبر نوری نیز شگفت آور است.اکنون در بازار کابل های فیبر نوری ، کابل فیبر نوری OS2، کابل فیبر نوری OM2، کابل فیبر نوری OM3، کابل فیبر نوری OM4 و کابل فیبر نوری OM5 برای کاربردهای مختلف نوری وجود دارد. از کابل فیبر نوری به عنوان واسطه ای برای ارتباط از راه دور و شبکه استفاده می شود چون کابل فیبر نوری بسیار انعطاف پذیر و در مقایسه با کابل های مسی نور با میرایی بسیار کمی از طریق کابل فیبر نوری منتقل می شود. شکل زیر نشان می دهد که تمام سیستم های انتقال فیبر نوری از نور مدوله شده برای انتقال اطلاعات از یک فرستنده به گیرنده همراه استفاده می کنند .

سایر محصولات وستا

  کابل شبکه   سوییچ شبکه   مزایای کابل فیبر نوری  انقباض کابل فیبر نوری

[ بازدید : 19 ]

[ چهارشنبه 21 آبان 1399 ] 11:29 ] [ وستا ]

[ ]

کابل فیبر نوری چیست

کابل فیبر نوری از رشته شیشه ای یا پلاستیکی استاندارد برای انتقال سیگنال داده به وسیله نور استفاده می کند . بدین ترتیب که داده ها در غالب پالس های نوری منتقل میگردد.

برخلاف انواع کابل های مسی کابل فیبر نوری ماهیت الکتریکی ندارد . البته تار پلاستیکی همانند تار شیشه ای نمی تواند داده را منتقل کند و پهنای باند پایینتری دارد ضمنا کابل فیبر نوری با تار پلاستیکی درجه بندی شده حضور گسترده ای در بازار ندارد و به نظر میرسد که بزودی از رده خارج شود نور از طریق کابل فیبر نوری توسط دیود و یا لیزر منتقل میگردد که امروه برای مسافتهای طولانی بیشتر از لیزر استفاده می شود . یک کابل فیبر نوری نوعی را می توانید در شکل زیر مشاهده نمایید که دارای غلاف و قسمتهای محافظ و تارهای نوری می شود .

کابل فیبر نوری از تار شیشه ای ( به قطر 8.3,50 و یا 62.5 میکرون ) که بسته به نوع آن دارد تشکیل شده است توجه داشته باشید که اندازه های فوق از قطر موی انسان نیز کوچکتر است و توسط یک روکش (Cladding) احاطه شده است . و روکش که اندازه معمول آن ۱۲۵ میکرون می باشد دارای پوشش الیاف محافظ و عایق غیر رسانا است و نهایتا ژاکت (Jacket) که برروی تمامی موارد فوق کشیده می شود .

تاریخچه کابل فیبر نوری

در اواخر سال ۱۹۹۳ به نظر میرسید که برای حرکت به سمت آینده محاسبات دسکتاپ مجبور هستند که فیبر نوری را مستقیما تا محل ایستگاه های کاری بکارگیرند. اما جای تعجب است که هنوز عملکرد کابل مسی همچنان بهتر از حد انتظار است .
نکته جالب
آیا Fiber با Fibre یکسان است ؟ بله یکسان است دقیقا مثل کلمه Color در املا آمریکایی و Colour در املا انگلیسی و هر دو صحیح می باشد اما استفاده از Fibre در برنامه مثلا Word چکر غلط املایی انگلیسی را فعال می کند .

طریقه نصب کابل فیبرنوری

نصب کابل فیبر نوری سخت تر از نصب کابل شبکه مسی می باشد و نیاز به دقت بسیار دارد . با این حال هزینه های مربوط به یک لینک فیبر نوری شامل کابل و اتصالات کاهش یافته است و تقریبا برابر با هزینه یک لینک کابل مسی شده است . کانکتور های بهبود یافته و روشهای نصب نوین استفاده از کابل فیبر نوری و نصب آنرا راحت تر نموده است بطوریکه اگر از کارشناسان نصب با تجربه امروز سوال شود که نصب فیبر نوری ساده تر است یا کابل شبکه مسی خواهند گفت کابل فیبر نوری . علت اصلی بکار نگرفتن فیبر نوری در تمامی مسیر تا حتی روی میز کاربر گران بودن تجهیزات الکترونیکی مربوطه از قبیل کارت شبکه و سوییچهای شبکه می باشد که باعث میشود هزینه آن چندین برابر استفاده از کابل شبکه مسی شود . با این حال توپولوژی های مربوط به ارتباطات مخابراتی و کابل شبکه مسی می تواند فیبر نوری را تا جایی که امکان دارد به میز کاربر ( ایستگاه کاری ) نزدیک نماید.

سایر محصولات وستا

  کابل شبکه   سوییچ شبکه   مزایای کابل فیبر نوری  انقباض کابل فیبر نوری

[ بازدید : 8 ]

[ دوشنبه 21 مهر 1399 ] 15:14 ] [ وستا ]

[ ]

چگونه کابل شبکه و پچکورد شبکه خرید کنیم

چگونه کابل شبکه و پچکورد شبکه خرید کنیم؟

تقریبا برای تمام کسانی که در حوزه شبکه و آی تی فعالیت می‌کنند همیشه این پرسش مطرح است که چگونه می‌توانند یک   کابل شبکه یا پچ کورد شبکه مناسب تهیه کنند:

برای خرید کابل شبکه باید چه نکاتی را مورد توجه قراردهیم؟
کابل شبکه اورجینال و کپی را چگونه از یکدیگر تشخیص دهیم؟
آیا تست فلوک در کابل‌های شبکه ضروری است؟
تولید کننده کابل شبکه و پچ کورد چه شرکت‌هایی هستند؟

نکات کلیدی خرید کابل شبکه و پچ کورد 

 در این مقاله به طور کامل همه نکات مهم برای خرید کابل شبکه و پچ کورد را برای شما ذکر نماید.

در این روزها تقریبا چه در خانه باشید یا محل کا، برای اینکه بتوانید اینترنت پرسرعتی داشته باشید یا بتوانید تجهیزات شبکه خود را با بالاترین کیفیت به یکدیگر متصل کنید نیازمند کابل شبکه ای با کیفیت و با اصالتی می باشید. معمولا برای سرعت تا ۱ گیگ بر ثانیه از سری کابل CAT6 استفاده می‌کنند که پاسخگوی کاربران خانگی و ادارات کوچک می باشد، ولی اگر نیاز به سرعت بالاتری هستید کابل CAT7 و CAT8 تا ۱۰۰ گیگ بر ثانیه هم به شما سرعت می‌دهند.

 برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را برای تجهیز خود انتخاب کنید باید یک سری نکات را قبل از خرید رعایت کنید:

کابل شبکه UTP یا SFTP: کابل شبکه UTP بدون روکش شیلد و فویل می باشد و در جاهایی که کابل برق در کنار آن رد نشده مورد استفاده قرار می‌گیرد، در صورتیکه شیلد و فویل در کابل SFTP نقش بسزایی در کاهش اثرات الکترومغناطیسی و نویز در تبادل داده‌ها بر روی سیگنال‌ها دارند که این امر باعث می‌شود اثرات ناشی از وجود کابل برق خنثی شود.

کابل شبکه Indoor یا Outdoor: روکش کابل‌های شبکه Indoor از جنس PVC می‌باشد که این روکش مناسب برای داخل ساختمان، داخل سینی کابل، داکت و ترانک می باشد و نور مستقیم آفتاب باعث پوسیده شده آن می شود. در صورتیکه کابل‌های Outdoor دارای روکش PE یا پلی اتیلن هستند. روکش پلی اتیلن از انعطاف کمتری برخوردار هست و برای بین دو ساختمان استفاده می‌شود در برابر نور خورشید مقاوم می باشند.


برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را برای تجهیز خود انتخاب کنید باید یک سری نکات را قبل از خرید رعایت کنید:

کابل شبکه UTP یا SFTP: کابل شبکه UTP بدون روکش شیلد و فویل می باشد و در جاهایی که کابل برق در کنار آن رد نشده مورد استفاده قرار می‌گیرد، در صورتیکه شیلد و فویل در کابل SFTP نقش بسزایی در کاهش اثرات الکترومغناطیسی و نویز در تبادل داده‌ها بر روی سیگنال‌ها دارند که این امر باعث می‌شود اثرات ناشی از وجود کابل برق خنثی شود.

کابل شبکه Indoor یا Outdoor: روکش کابل‌های شبکه Indoor از جنس PVC می‌باشد که این روکش مناسب برای داخل ساختمان، داخل سینی کابل، داکت و ترانک می باشد و نور مستقیم آفتاب باعث پوسیده شده آن می شود. در صورتیکه کابل‌های Outdoor دارای روکش PE یا پلی اتیلن هستند. روکش پلی اتیلن از انعطاف کمتری برخوردار هست و برای بین دو ساختمان استفاده می‌شود در برابر نور خورشید مقاوم می باشند.

سایر محصولات وستا

   سوییچ شبکه   مزایای کابل فیبر نوری  انقباض کابل فیبر نوری  کابل فیبر نوری


[ بازدید : 18 ]

[ سه شنبه 18 شهريور 1399 ] 10:09 ] [ وستا ]

[ ]

نمایندگی فروش محصولات پلنت

نمایندگی فروش محصولات پلنت Planet


شرکت planet یک شرکت تایوانی است که کار خود را در زمینه تجهیزات شبکه آغاز نمود. نمایندگی فروش محصولات پلنت Planet ارائه دهنده تجهیزات شبکه از قبیل اکسس پوینت , آداپتور , آنتن , کابل , دوربین , ضبط کننده ویدئو دیجیتال , تجهیزات شبکه ,  گیت وی , هاب , مدیا کانورتور , پاور , روتر , انتقال دهنده , سوئیچ و تلفن های ویپ می باشد.

نمایندگی فروش محصولات پلنت

محصولات پلنت موجود در فروشگاه :

Access Point شامل :

 • WNAP-6350 اکسس پوینت بیسیم 2.4GHz 300Mbps Outdoor
 • IAP-2000PE اکسس پوینت بیسیم Industrial 802.11n
 • IAP-2000PS اکسس پوینت بیسیم Industrial 802.11n
 • IAP-2001PE اکسس پوینت بیسیم Industrial 802.11n/ Fiber Router
 • WDAP-1750AC اکسس پوینت دوبانده بیسیم 1750Mbps 802.11ac
 • WDAP-C7200AC اکسس پوینت سقفی دوبانده بیسیم 1200Mbps 802.11ac
 • WDAP-C7400 اکسس پوینت سقفی دوبانده بیسیم 900Mbps
 • WNAP-1110 اکسس پوینت بیسیم 150Mbps

KVM شامل :

 • KVM-203 سوئیج 2 پورت KVM
 • KVM-403 سوئیج 4 پورت KVM

سایر محصولات وستا

  کابل شبکه   سوییچ شبکه   مزایای کابل فیبر نوری   کابل فیبر نوری

[ بازدید : 25 ]

[ چهارشنبه 12 شهريور 1399 ] 12:09 ] [ وستا ]

[ ]

نمایندگی رسمی محصولات برندرکس لویتون

نمایندگی رسمی محصولات برندرکس لویتون

شرکت سامانه ارتباط وستا به عنوان نماینده رسمی برند رکس لویتون سالهاست که به ارائه خدمات در ایران می پردازد . و برای آشنایی شما با برندکس لویتون به توضیح مختصری از این برند خواهیم پرداخت .کمپانی انگلیسی برندرکس (Brand-Rex) تولید کننده انواع تجهیزات پسیو شبکه End-To-End شامل کابل، کیستون، پچکورد، پچپنل، فیس پلیت و سایر متعلقات می باشد که کلیه محصولات آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است طوریکه این کمپانی محصولات خود را در صورت اجرا توسط نمایندگان مجرب خود تا ۲۵ سال گارانتی می نماید. در سال ۲۰۱۵ شرکت لویتون کمپانی برندرکس مستقر در Gelenrothes اسکاتلند را خریداری کرد و در نتیجه کمپانی برندکس در حال حاضر به برندرکس لویتون (Brand-Rex a Leviton) تغییر نام داد . مسلما قرار گرفتن این دو نام بزرگ در کنار یکدیگر خیال هر کارشناس شبکه و هر خریداری را آسوده می کند .

نمایندگی فروش محصولات برندرکس لویتون

راه حلهای شبکه برندرکس لویتون با انتخابی بی نظیر از محصولات و سیستمهای زیر بنایی شبکه با عمکرد بالا ، از شبکه های تجاری و مسکونی در سراسر جهان پشتیبانی می کند . محصولات شبکه این شرکت طیف وسیعی از تجهیزات را دربر میگیرد که می توان آن را بطور کلی اینگونه دسته بندی کرد .

1- تجهیزات مسی (Copper System) و پریز های شبکه
2- تجهیزات فیبر نوری (Fiber Solution)

نمایندگی فروش تجهیزات شبکه مسی برندرکس لویتون

تجهیزات شبکه مسی برندرکس لویتون شامل کابل شبکه ، کیستون، پچکورد، پچپنل و سایر ابزار شبکه می باشد. که بطور مختصر به توضیح آن می پردازیم
نمایندگی برند رکس لویتون ( کابل شبکه )
کابل شبکه برندرکس لویتون تمام مس می باشد و در رده های مختلف موجود می باشد و شامل کابل شبکه Cat5e,Cat6, Cat6A و کابل Cat7 بصورت UTP,FTP,FFTP و SFTP می شود . لازم بذکر است تمامی این کابل ها فلوک پاس بوده و دارای تمامی استانداردهای بین المللی می باشد .

سایر محصولات وستا

  کابل شبکه  پچپنل   سوییچ شبکه  کابل فیبر نوری 

[ بازدید : 24 ]

[ دوشنبه 3 شهريور 1399 ] 14:38 ] [ وستا ]

[ ]

آداپتور فیبر نوری سی داپلکس

آداپتور فیبر نوری سی داپلکس

آداپتور فیبر نوری نگزنس مالتی مود داپلکس SC وسیله کوچکی است که نقش مبدل را ایفا می‌کند و وظیفه آن اتصال کابل فیبر نوری است آداپتور فیبر نوری می‌گویند. نقش آداپتور فیبر نوری در همسو کردن فیبرها در یک کابل به فیبرها در یک کابل دیگر بسیار مهم و تاثیرگذار است .

از آداپتورها با عنوان مبدل نوری ، رابط فیبر نوری و کوپلر فیبر نوری نیزیاد می شود. آداپتور یکی از قطعاتی است که به عملکرد فیبر نوری کمک کرده و مانع ایجاد اختلال در عملکرد آن می شود.

امکان دارد آداپتورهای فیبر نوری شکل‌های مختلفی داشته باشند، اما هدف از طراحی تمام آنها اتصال و هم تراز شدن اتصالات دو فیبر نوری می باشد.

یک رابط فیبر نوری اتصال سیم‌های رابط فیبر نوری به یکدیگر و یا در یک شبکه بزرگ را امکان پذیر می کند و به بسیاری از وسایل اجازه می‌دهد تا بلافاصله ارتباط برقرار نمایند.

آداپتورها چندین دهه عملکرد پایدار در کل سیستم فیبر نوری را در کارنامه ی خود ثبت کرده اند . جایگاه آداپتور فیبر نوری در سیستم اتصال کلی فیبر نوری بسیار مهم و انکارناپذیر است.

اتصالات آداپتور فیبر نوری نگزنس


آداپتور فیبر نوری امکان اتصال کابل های فیبر نوری را به صورت تکی یا در یک شبکه بزرگ به یکدیگر فراهم می کنند، به این ترتیب بسیاری از دستگاه ها به صورت همزمان ارتباط برقرار می نمایند.

آدابتور برای اتصال یک فیبر به یکدیگر سیمپلکس (simplex) و یا دو فیبر به یکدیگر دابلکس (duplex ) و در بعضی از مواقع چهار فیبر به یکدیگر کواد (Quad ) مورد استفاده قرار می گیرد .

آدابتورهای فیبر نوری را بر اساس دو دسته کابل های سینگل مود و مالتی مد طراحی می کنند. آداپتورهای فیبرنوری را بسته به آرایش دو کابل که قرار است متصل شوند ، تنوع اتصالات فیبر نوری وشکل و ساختارهای مختلف آنها می توان در دسته بندی کرد .

آداپتور فیبر نوری نگزنس مالتی مود داپلکس SC

آداپتور فیبر نوری مالتی مود داپلکس SC دارای آداپتور SC بوده و از جنس فلز و پلاستیک می باشد . فیبر نوری این آداپتور از نوع مالتی مود می باشد که دارای یک بدنه مستطیل شکل بوده و پیکربندی و اندازه پین کوپلینگ آن با آداپتور فیبر نوری FC یکسان است.

سایر محصولات وستا

کابل فیبر نوری    کابل شبکه  سوییچ شبکه    پچپنل

[ بازدید : 30 ]

[ دوشنبه 6 مرداد 1399 ] 16:07 ] [ وستا ]

[ ]

نمایندگی سیسکو

نمایندگی سیسکو

شرکت سیسکو سیستمز (Cisco Systems) شرکت آمریکایی تولیدکننده تجهیزات شبکه(Network) است که در سال 1984 تاسیس شده و هم اکنون سهم قابل توجهی از دنیای ارتباطات را به خود اختصاص داده است و جزء معروف ترین تولید کننده های سوئیچ ها و روترهای شبکه می باشد.

مرکز این شرکت در شهر سن خوزه در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد.این شرکت محصولات مربوط به شبکه و ارتباطات را طراحی می کند و با سه نام تجاری مختلف سیسکو، لینکسیس و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می رساند. محصولات شرکت سیسکو(Cisco) درحال حاضر از Access Point های ساده تا پیشرفته ترین تجهیزات در بزرگترین مراکز داده (Data Center) دنیا فعال می باشد، این شرکت تولید انواع تجهیزات امنیتی (Firewall) ، مسیریاب (Router) ، سوییچ (Switch) و VoIP را به عهده دارد.

فعالان عرصه شبکه معروف ترین سوئیچ ها و روترهای شبکه را با نام برند سیسکو می شناسند.شرکت نوران ارتباطات با ارائه محصولات سیسکو (Cisco) و تامین این تجهیزات جزء پیشگامان در خدمات رسانی این عرصه در ایران است .مشتریان نوران ازطریق با تماس به کارشناسان فنی ما می توانند ، اطلاعات مورد نیاز خود درباره سیسکو و محصولات آن قبل از خرید کسب کنند و بهترین مدل را برمبنای نیازشان انتخاب کنند.
شرکت سامانه ارتباط وستا به عنوان نمایندگی رسمی سیسکو اس ام بی (Cisco SMB) افتخار دارد که محصولات مربوطه را در سراسر ایران با گارانتی با اصالت پرونکسو توزیع نماید.

سایر محصولات وستا  

نمایندگی سیسکو   کابل شبکه  سوییچ شبکه    پچپنل

[ بازدید : 22 ]

[ دوشنبه 6 مرداد 1399 ] 16:05 ] [ وستا ]

[ ]

مدیا کانورتور

مدیا کانورتور به عنوان وسیله های لایه ۲ و لایه فیزیکی در دسترس هستند و می توانند برخی از ویژگیهای سوییچینگ مثل VLAN را فراهم سازند و در انواع شبکه ها و نرخ داده های مختلف قابل بکارگیری هستند. مدیا کانورتور وسیله ای انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای پیاده سازی و بهینه سازی پیوندهای فیبر و مس در انواع شبکه ها هستند. متداول ترین و پرکاربرد ترین نوع مدیا کانورتور جهت تبدیل سیگنال الکتریکی در کابل های مسی به سیگنال های نوری در کابل فیبر نوری و بالعکس بکارمیرود.
اتصال فیبر نوری زمانی ضروری است که فاصله دو دستگاه موجود در یک شبکه بیشتر از ماکزیمم فاصله ساپورت شده توسط کابل مسی باشد. تبدیل بستر مسی به بستر فیبر نوری با استفاده از مدیا کانورتور ، دو دستگاه تحت شبکه با درگاه مسی را قادر می سازد از طریق کابل فیبر نوری در مسافت های طولانی به یکدیگر متصل شوند.

مدیا کانورتور همچنین برای تبدیل بین طول موج ها (Wavelength) در کاربردهای WDM نیز بکار میرود.

مزایای مدیا کانورتور

پیچیدگی شبکه ، برنامه های مورد نیاز و تعداد فزاینده دستگاه ها در شبکه متعاقبا افزایش سرعت و پهنای باند و مسافت های طولانی را به دنبال خواهد داشت . مدیا کانورتور ها برای این موارد راه حل های مناسبی را در صورت نیاز به فیبر نوری ارائه می دهند. مدیا کانورتور ها طیف گسترده ای از پروتکل ها ، نرخ داده ها و انواع بسترهای شبکه را پشتبانی می کنند و باعث بوجود آمدن یک شبکه امن و مقرون به صرفه می شوند

1- افزایش فاصله ها در شبکه توسط تبدیل بستر مسی به بستر فیبر نوری و گسترش پیوندهای فیبر
2- اضافه نکردن تجهیزات اضافی از قبیل سوئیچ و روتر در شبکه و حفظ سرمایه با تجهیزات موجود
3- افزایش پهنای باند با استفاده از کاربردهای WDM

مدیا کانورتور فیبرنوری تنها برای تبدیل فیبر نوری به بستر مسی بکار نمی روند و تبدیل انواع فیبرهای نوری به هم را نیز شامل می شوند . مدیا کانورتورها در شبکه های اترنت، سرعت های 10/100Mbps و 1000Mbps ساپورت می کنند و علاوه بر آن ویژگیهای مدیریتی همانند VLAN,QOS, و کنترل پهنای باند را نیز پشتیبانی می کنند این ویژگیها استقرار داده هایی همچون صدا و تصویر را برای کاربر ها تسهیل می کند . و با فعال کردن اتصال بین سوییچها ، سرورها و روترهای موجود باعث کاهش هزینه و حفظ سرمایه می شود. همچنین با استفاده از تکنولوژی WDM و تبدیل طول موج از نصب مجدد کابل فیبر نوری جلوگیری می کند.

انواع مدیا کانورتور فیبرنوری
مدیاکانورتور فیبرنوری به مس
مدیا کانورتور فیبرنوری به فیبرنوری

پروتکل هایی که مدیا کانورتور ها پشتیبانی می کنند عبارتند از

- 10/100Mbps، گیگابیت و 10G
- 10G OTN
- T1/E1 و T3/E3/DS3
- SONET شامل (OC-3,OC-12,OC-48 & OC-96)
- Fiber Channel
- سریال RS232/422/530

سایر محصولات وستا

سوئیچ poe   مبدل فیبر نوری  کابل شبکه  پچپنل   سوییچ شبکه

[ بازدید : 27 ]

[ دوشنبه 23 تير 1399 ] 11:44 ] [ وستا ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]